15.12.15
На сцені рівненського театру «ожила» Жанна д`Арк
Свобода, свобода, свобода…Це не просто слово – це головне послання і заклик нової, по-справжньому, епохальної прем’єри рок-опери Рівненського драмтеатру «Біла ворона».

Опера написана композитором Геннадієм Татарченком та поетом Юрієм Рибчинським ще у 1989 році. Популярності набула у 2005-му після прем’єри вистави у театрі Російської драми ім. Лесі Українки. Тоді режисерами спектаклю виступив відомий тандем Бенюк-Хостікоєв. І якщо ж у їхньому варіанті образи героїв наближенні до середньовіччя, то рівняни вирішили показати свою осучаснену версію твору. 
Головна героїня у камуфляжі, диявол – саркастичний любитель «селфі», Єпископ – тележурналіст, а Столітня війна – брутальна рок-співачка. Саме такими постануть перед глядачами персонажі опери на сцені рівненської Мельпомени. 
Втілити історію про легендарну француженку Жанну д`Арк довірили знаному українському режисеру Максиму Голенко, який розповів, що вже довгих 15 років мріяв поставити цю виставу. 
Компанію режисеру склав його тезка – балетмейстер Максим Булгаков, який є солістом балету Національної оперети України. Проте більшість рівнян може його знати за участю у проекті «Танці з зірками». Саме він займався постановкою всіх танцювальних «па» у «Вороні». 
Усіх персонажів втілюють добре відомі місцевим театралам актори драмтеатру. Одну з ролей виконує актор театру, учасник шоу «Голос країни», переможець шоу «Битва хорів», лауреат міжнародних конкурсів Микола Бобрик. Рівненський тенор виконує роль Менестреля.
(на фото Микола Бобрик)
Довгий час багато скептиків не вірили у реалізації рок-опери на сцені рівненського театру. Мовляв, у нас не знайдеться виконавиці головної ролі, адже тут потрібно не лише добре зіграти, а й заспівати. Однак, режисер вирішив не шукати Жанну в інших театрах, а обрати рівнянок - Оксану Рекуненко та Наталію Боярську. Вони вміло перевтілилися у юну французьку діву, і при їхньому співі мурахи зграєю бігають по спині. 
Коханого Жанни д`Арк - Жульєна, виконує заслужений артист України Станіслав Лозовський. У виставі він і степ танцює, і грає на електрогітарі, ну і ,звісно, співає. 
У підступного диявола з чудовим почуття гумору перевтілився артист Ігор Ніколаєв. Фрак, червоні рукавички, капелюх та тростина в руках, а ще уїдливий погляд та неймовірна харизма – це основа його образу. Ця роль, якщо її порівнювати з костюмом, «лягла» на нього ідеально. 
(на фото: Ігор Ніколаєв та Ніна Ніколаєва)
Самозакоханого любителя оргій - короля Карла, грає заслужений артист України Андрій Куделя. Архієпископа Реймського - народний артист України Георгій Морозюк. Єпископа Кошона - заслужений артист України Віктор Янчук, Веселуна - актор Сергій Бондарук. 
Артистки Ольга Лозовська та Ніна Ніколаєва (Годунок) постануть перед глядачами в образі Столітньої війни. До цього «чистого зла» режисер додав нотки року. 
Якщо автори стали своєрідним діамантом вистави, то її оправою безперечно – живе звучання оркестру. Інструментовку спеціально для постановки здійснив головний диригент Рівненського облмуздрамтеатру, заслужений артист України Зіновій Крет. 
Історія про сміливу юну орлеанську діву Жанну д'Арк, яка змінила хід історії Франції та розпалила жагу до свободи у серцях багатьох, безперечно стане зіркою у коронні доробків рівненських театралів. 
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

переглядів: 1938

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку