Каліка з острова Інішмаан
Каліка з острова Інішмаан
Мартін МакДонах
Ірландська комедія
Тривалість: 3 год
Велика сцена

Мартін МакДонах – ірландець за походженням, народився в Лондоні в сім’ї робітників. Обидва брати МакДонаха, залишені самі на себе, стали письменниками. У 16 років Мартін покинув школу і засів перед телевізором з чипсами і колою на декілька років, живучи на утримання з безробіття. Своїми вчителями він назве, скоріше, Мартіна Скорсезе, Девіда Лінча чи Квентіна Тарантіно, аніж Вільяма Шекспіра. За прикладом старшого брата Майкла, Мартін почав писати сценарії і радіоп'єси. Цілими днями він просиджував за письмовим столом, справно надсилаючи свої опуси редакціям і колекціонуючи відмови. Лише два сценарії були прийняті — аж в Австралії. Але відомим Мартін МакДонах прокинувся тоді, коли до постановки прийняли його «Королеву краси з Лінена», яку він написав за вісім днів.
Слава та численні нагороди посипались на МакДонаха несподівано. Його п’єси ставили і в рідному Лондоні, і на Бродвеї. Проте МакДонах вважає театр лише сходинкою на шляху до слави і зізнається в любові до кіно. А воно відповіло йому взаємністю: Мартін отримав «Оскара» за короткометражку «Револьвер», поставлену за його власним сценарієм.
 «Каліка з острова Інішмаан» - комедія - перша п’єса з трилогії про Аранські острови, яка також включає в себе п’єси «Лейтенант з острова Інішмор» і «Привид з острова Інішер». На островах живуть аборигени, які досі розмовляють лише на гельській мові.

П'єса "Каліка з острову Інішмаан" була впереше виконана Королівським Національним Театром  у театрі Коттесло в Лондоні 7 січня 1997 року.

Прем'єра вистави - листопад 2011 року

Переклад - Олена Петрів

Режисер-постановник - Володимир Петрів
Сценографія
- Сергій Ридванецький
Художники по костюмах
– Володимир Петрів, Анна Пілюгіна
Звукорежисер
– Надія Устянчук
Художник по світлу
– Дмитро Усик
Помічник режисера
– Олександр Лоєвський
Художньо-постановочна частина
– Неля Полєхіна
Бутафорія
- Віра Сметанкіна
Технічне забезпечення сцени
– Юрій Никитюк
Костюми
-Тетяна Суржинська, Наталія Пашковська
Реквізит
– Валентина Климішина
Зачіски
– Наталія Висоцька
Столярні роботи
– Василь Вєтров

Дійові особи та виконавці:


Біллі, каліка - артист драми Ігор Ніколаєв
Хелен - артистка драми Вікторія Клєщенко-Пилипчук,   артистка драми Катерина Лапіна
Кейт - артистка драми Емілія Морозюк,   артистка драми Ольга Лозовська
Ейлін - Тетяна Тертичка,   народна артистка України Ліна Ізарова
Джонніпатінмайк - народний артист України Георгій Морозюк,   заслужений артист України Андрій Куделя
Мамця - артистка драми Валентина Антонішина,   артистка драми Алла Луценко
Бартлі - артист драми Володимир Федінчук,   артист драми Олег Ягелюк
Лікар - заслужений артист України Петро Ліснічук
Малюк Боббі - заслужений артист України Віктор Янчук,   артист драми Андрій Шевчук

Якщо Вам сподобалась вистава, рекомендуємо також переглянути: 

Коментарі

Сторінки:  <попередня  1  2  3  ...  5  6  7
22.11.2016 19:33 тойб що сидів поруч пише:
Виб хоч щось читали? Чехова наприклад.Він теж писав комедіі.Вистава супер.Хоча Вас не звинувачую.Шкода що не зрозуміли.....
30.11.2016 11:43 Світлана пише:
Прочитала коментар "відвідувача театру", і стало сумно-сумно. Людина ніби освічена, судячи зі стилю і грамотності. Може, навіть має відношення до культури. А глуха й сліпа... Одна з моїх подруг сказала, що в неї відчуття після перегляду "Калікию...", ніби в церкві була. Бо це очищення, це катарсис, це духовне потрясіння. Як можна не відчути біль каліки Біллі (вибачте за тавтологію), як можна не побачити ранимої душі Хелен? Та кожен персонаж не чорно-білий, як і в житті. Чи тітоньки, чи Малюк Боббі, чи Джонніпатінмайк - всі вони цікаві і глибокі. Якщо ви цього не відчули, а хотіли плоских характерів і простих емоцій - вам до російських серіалів. Там "губкі бантіком, бровкі доміком", жодних матюків, усе просто й примітивно. Тільки там немає життя... Проте вихований на російському милі МакДонаха навряд чи зрозуміє... Кожному своє...
13.02.2017 21:55 Світлана пише:
Чудова гра акторів!! Ігор Ніколаєв, Андрій Куделя, Володимир Федінчук (молодий скарб і талант) і всі інші актори - 100% попадання в образ!! Я жила разом з вами ці дві години. Круто! Так тримати!!!
Сторінки:  <попередня  1  2  3  ...  5  6  7


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку