Каліка з острова Інішмаан
Каліка з острова Інішмаан
Мартін МакДонах
Ірландська комедія
Тривалість: 3 год

Мартін МакДонах – ірландець за походженням, народився в Лондоні в сім’ї робітників. Обидва брати МакДонаха, залишені самі на себе, стали письменниками. У 16 років Мартін покинув школу і засів перед телевізором з чипсами і колою на декілька років, живучи на утримання з безробіття. Своїми вчителями він назве, скоріше, Мартіна Скорсезе, Девіда Лінча чи Квентіна Тарантіно, аніж Вільяма Шекспіра. За прикладом старшого брата Майкла, Мартін почав писати сценарії і радіоп'єси. Цілими днями він просиджував за письмовим столом, справно надсилаючи свої опуси редакціям і колекціонуючи відмови. Лише два сценарії були прийняті — аж в Австралії. Але відомим Мартін МакДонах прокинувся тоді, коли до постановки прийняли його «Королеву краси з Лінена», яку він написав за вісім днів.
Слава та численні нагороди посипались на МакДонаха несподівано. Його п’єси ставили і в рідному Лондоні, і на Бродвеї. Проте МакДонах вважає театр лише сходинкою на шляху до слави і зізнається в любові до кіно. А воно відповіло йому взаємністю: Мартін отримав «Оскара» за короткометражку «Револьвер», поставлену за його власним сценарієм.
 «Каліка з острова Інішмаан» - комедія - перша п’єса з трилогії про Аранські острови, яка також включає в себе п’єси «Лейтенант з острова Інішмор» і «Привид з острова Інішер». На островах живуть аборигени, які досі розмовляють лише на гельській мові.

П'єса "Каліка з острову Інішмаан" була впереше виконана Королівським Національним Театром  у театрі Коттесло в Лондоні 7 січня 1997 року.

Прем'єра вистави - листопад 2011 року

Переклад - Олена Петрів

Режисер-постановник - Володимир Петрів
Сценографія
- Сергій Ридванецький
Художники по костюмах
– Володимир Петрів, Анна Пілюгіна
Звукорежисер
– Надія Устянчук
Художник по світлу
– Дмитро Усик
Помічник режисера
– Олександр Лоєвський
Художньо-постановочна частина
– Неля Полєхіна
Бутафорія
- Віра Сметанкіна
Технічне забезпечення сцени
– Юрій Никитюк
Костюми
-Тетяна Суржинська, Наталія Пашковська
Реквізит
– Валентина Климішина
Зачіски
– Наталія Висоцька
Столярні роботи
– Василь Вєтров

Дійові особи та виконавці:


Біллі, каліка - артист драми Ігор Ніколаєв
Хелен - артистка драми Вікторія Клєщенко-Пилипчук,   артистка драми Катерина Лапіна
Кейт - артистка драми Емілія Морозюк,   артистка драми Ольга Лозовська
Ейлін - Тетяна Тертичка,   народна артистка України Ліна Ізарова
Джонніпатінмайк - народний артист України Георгій Морозюк,   заслужений артист України Андрій Куделя
Мамця - артистка драми Валентина Антонішина,   заслужена артистка України Алла Луценко
Бартлі - артист драми Володимир Федінчук
Лікар - заслужений артист України Петро Ліснічук
Малюк Боббі - заслужений артист України Віктор Янчук,   артист драми Андрій Шевчук

Якщо Вам сподобалась вистава, рекомендуємо також переглянути: 

Коментарі

Сторінки:  <попередня  1  2  3  ...  5  6  7
22.11.2016 19:33 тойб що сидів поруч пише:
Виб хоч щось читали? Чехова наприклад.Він теж писав комедіі.Вистава супер.Хоча Вас не звинувачую.Шкода що не зрозуміли.....
30.11.2016 11:43 Світлана пише:
Прочитала коментар "відвідувача театру", і стало сумно-сумно. Людина ніби освічена, судячи зі стилю і грамотності. Може, навіть має відношення до культури. А глуха й сліпа... Одна з моїх подруг сказала, що в неї відчуття після перегляду "Калікию...", ніби в церкві була. Бо це очищення, це катарсис, це духовне потрясіння. Як можна не відчути біль каліки Біллі (вибачте за тавтологію), як можна не побачити ранимої душі Хелен? Та кожен персонаж не чорно-білий, як і в житті. Чи тітоньки, чи Малюк Боббі, чи Джонніпатінмайк - всі вони цікаві і глибокі. Якщо ви цього не відчули, а хотіли плоских характерів і простих емоцій - вам до російських серіалів. Там "губкі бантіком, бровкі доміком", жодних матюків, усе просто й примітивно. Тільки там немає життя... Проте вихований на російському милі МакДонаха навряд чи зрозуміє... Кожному своє...
13.02.2017 21:55 Світлана пише:
Чудова гра акторів!! Ігор Ніколаєв, Андрій Куделя, Володимир Федінчук (молодий скарб і талант) і всі інші актори - 100% попадання в образ!! Я жила разом з вами ці дві години. Круто! Так тримати!!!
25.05.2017 18:16 Леся Зюбак пише:
З-під вражень про виставу "Каліка з острова Інішмаан"(Рівненський академічний музично-драматичний театр) Ми так часто жаліємось на життя, маючи відмінне здоров'я. Ми розкидуємось словами, коли треба просто помовчати і підтримати... Ми не вміємо любити особливих людей, тоді коли вони найбільше цього потребують... Правда життя... Мартін МакДонах, автор п'єси створив вічний матеріал, який можна по-своєму інтерпретувати, але все одно приходити до спільного знаменника!!! Володимир Петрів(режисер-постановник) геніально вибудував сюжет, вплітаючи нитки образів у мереживо деталей-меседжів людського життя у наші життя... Ігор Ніколаєв(головний герой) - неймовірна суміш таланту, пластики і нутра(глибокого, аж до ядра душі!!!). Роль каліки, одягнута настільки точно, що у мене, як лікаря, виникали сумніви, чи це справді здоровий актор(всі сумніви розвіяні, при особистій зустрічі)!!! Кожен актор, який з'являвся на сцені - це ЩОСЬ талановите і круцьке!!! Вже давно моя душа не відчувала такого тремтіння від споглядання, справді ідеальної для мене, вистави - глибокої філософії з елементами комедії!!! Щиро дякую кожному, хто причетний до цього мистецького шедевру)) Дякую, що приїхали до нас, бо вже літом збиралась у Рівне на виставу)) Хоча все одно піду, як приїду))) Людство, пам'ятайте, інколи маленька деталь може врятувати чиюсь душу...
Чернівці, 26.04.2017 р.
28.07.2017 17:43 ‎Леся Зюбак‎ пише:
З-під вражень про виставу "Каліка з острова Інішмаан"(Рівненський академічний музично-драматичний театр)
Ми так часто жаліємось на життя, маючи відмінне здоров'я. Ми розкидуємось словами, коли треба просто помовчати і підтримати... Ми не вміємо любити особливих людей, тоді коли вони найбільше цього потребують...
Правда життя...
Мартін МакДонах, автор п'єси створив вічний матеріал, який можна по-своєму інтерпретувати, але все одно приходити до спільного знаменника!!!
Володимир Петрів(режисер-постановник) геніально вибудував сюжет, вплітаючи нитки образів у мереживо деталей-меседжів людського життя у наші життя...
Ігор Ніколаєв(головний герой) - неймовірна суміш таланту, пластики і нутра(глибокого, аж до ядра душі!!!). Роль каліки, одягнута настільки точно, що у мене, як лікаря, виникали сумніви, чи це справді здоровий актор(всі сумніви розвіяні, при особистій зустрічі)!!!
Кожен актор, який з'являвся на сцені - це ЩОСЬ талановите і круцьке!!!
Вже давно моя душа не відчувала такого тремтіння від споглядання, справді ідеальної для мене, вистави - глибокої філософії з елементами комедії!!!
Щиро дякую кожному, хто причетний до цього мистецького шедевру))
Дякую, що приїхали до нас, бо вже літом збиралась у Рівне на виставу)) Хоча все одно піду, як приїду)))
Людство, пам'ятайте, інколи маленька деталь може врятувати чиюсь душу...
Чернівці, 26.04.2017 р.
28.10.2017 09:11 Іnna Lvivska пише:
"Каліка з острова Інішмаан". Побачене шокує і примушує задуматись водночас. Або, як мінімум, переглянути життєві цінності...
Ми так звикли скиглити і жалітися на життя. І всього нам мало, і все не так. А щастя в тому, щоб дорожити рідними і кожним наступним днем.
26.11.2017 23:41 мишПра пише:
Йшов додому після вистави під дуже сильним враженням. Твір сам по собі, звичайно, непростий. Але поставлений він просто чудово. Дійсно, ніби побував на тих островах. Величезна подяка усім хто працював над тим, що донести до нас цю красу!
10.03.2018 21:21 Таня пише:
Після перегляду цієї вистави, складно уявити що чекає нас в театрі у майбутньому. Йдеш на "комедію ",а потрапляєш у світ без цензури і комічності. Жарти вульгарні та богохульні. Не приємно було побувати у такій атмосфері.
26.05.2018 01:29 Юлія пише:
Я вважаю, що саме вистава "каліка з острову інішмаан" - це найсильніша вистава Нашого театру! Хтось каже нудно й довго, а хтось - сумно і важко... Особисто мені було дуже цікаво ... І мало...
Я б цю виставу ще 2 години дивилась!!! І хочу відмітити І. Ніколаєва, адже як тільки Він з'являється на сцені - неможливо відірвати погляд від Його гри, настільки реалістично Він зображає людину з вадами. Піду на виставу ще не раз, і всім раджу.
16.10.2018 13:34 Константин Гросман пише:
Друзья и коллеги!!! Посмотрел в ровенском академическом музыкально-драматическом театре два спектакля: "Калека с острова Инишмаан" Макдонаха (режиссёр - Владимир Петрив) и "Белая Ворона" Рыбчинского и Татарченко (режиссёр - Максим Голенко). Это было прекрасно!!! Яркие актёрские работы, блестящее исполнение, прекрасная режиссура.
Тех, кто утверждает, что театр умирает, я должен расстроить: он ещё будет умирать лет 500, судя по работе вышеупомянутого театра!!!
Спасибо, дорогие коллеги, дорогие братья и сёстры по оружию, преданные служители Мельпомены!!! Дай вам Боже всего самого прекрасного!!!
16.10.2018 13:34 Брижань Сергій пише:
Цей театр має блискучих акторів, і чудовий репертуар! Щоразу, як опиняюсь в Рівному, йду на їхні вистави. І всім раджу.
19.11.2018 21:15 Володимир Деміугрич пише:

Каліка з острова Інішмаан - настільки пронизлива вистава, що з зали всі виходили мовчки, утираючи червоні очі
09.02.2019 23:57 Микола пише:
Зазвичай люблю малу сцену, краще пронизує гра.
З Ігорем Ніколаєвим бачив "Розмова якої не було", тоді був під дуже сильним враженням, настільки чудова була вистава...
Коли йшов на цю виставу з дружиною, дізнався що буде грати Ігор перед самим початком, дуже сильна гра, просто блискуча. Отримав мікс емоцій, і клубок думок.
Музика дуже чудово вписується в атмосферу, спочатку думав що це щось з Godspeed You Black Emperor але потім знайшов в коментарях що це Clint Mansell музика якого використовується в багатьох відомих фільмах.

Дякую Всім За чудову гру, Звукорежисеру за музику, Режисеру, і всім хто має відношення до роботи нашого прекрасного театру
25.11.2019 22:18 Наталя Олександрівна пише:
Макдонах взагалі крутий, і вистава просто суперова. На три години відключаєшся від реальності і поринаєш туди, на острів. А потім повертаєшся в себе і ще довго знаходиш відголоси побаченого. Багатогранна, складна річ. Окреме дякую акторам. Всім вірю, особливо головному герою. Заздрю всім, хто побачить дану виставу в нашому драмтеатрі вперше.
П.С. І так, до цих текстів з гострими словечками, жартів треба дорости. Це лише форма, а не вміст. І хто що за цим бачить - то вже особисте)
14.02.2020 13:25 Віталій пише:
Для Тані - я побував на виставі два рази і неодмінно піду ще. Акторам і режисеру Бог дарував талант, хай дає їм здоров'я вибудовувати для нас такі неймовірні твори. Вульгарних та богохульних жартів там не помічав, можливо вони крутились в Вашій голові, додаючи колориту проживаючим там тарганам. Ваша фраза "світ без цензури і комічності" безглузда та смішна. Хочете комічної цензури - поговоріть з вищезгаданими мешканцями Вашої підсвідомості.
Так, вистава не комедійна, ефект скоріше протилежний, проте блискучою постановкою та шедевральною грою акторів чіпляє ті струни душі, на яких тримається любов та повага до близьких людей і бажання просто жити.
16.02.2020 16:04 Жанна пише:
Вчора були на виставі з чоловіком. Він в театрі вперше. Мабуть, хвилювалась не менше за акторів: чи правильну виставу вибрала, чи сподобається йому... Вистава - прекрасна! Гра акторів - неймовірна! Люблю цей театральний післясмак, коли слова лишні. Для мене театр - це якась магія: коли не можна зіграти другий, третій дубль, тут все по-справжньому, або вірю, або - ні.
21.02.2020 20:11 Шанувальниця пише:
Я теж була вдруге на виставі, але перший раз сиділи в амфітеатрі, багато реплік не почули і от, знаєте, не у всі вистави можна закохатися з першого разу, і Каліка з острова Інішмаан саме така для мене. Коли пішла вдруге сиділа вже за декілька метрів від акторів і як швидко пролетів час! Досі під враженнями, чого варта гра Ігоря Ніколаєва.. Одна з глядачок після вистави сказала: "Мені було часом так образливо (коли хтось зачіпав Біллі), ніби це з мене сміються" Це точно описує і мій стан у ті моменти. Страшно те, що в реальному житті з цим кожного дня стикаються ні в чому невинні люди, з отими самими "каліками всередині"..Спасибі Вам за цю виставу, обов'язково піду ще не раз!
08.04.2020 11:24 Катя пише:
Чи планується показ цієї вистави у травні, якщо закінчиться карантин?
Сторінки:  <попередня  1  2  3  ...  5  6  7


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку