Віктор Янчук

заслужений артист України

Народився в 1962 році. Корінний рівненчанин. Освіта вища – закінчив у 1984 році Рівненський державний інститут культури.В 1984-1985 рр. та з 1993 р. у Рівненському театрі.

Актор широкого творчого діапазону, володіє хорошими сценічними даними, що дозволяє йому мати у творчому доробку цілу низку акторських робіт: від музичних до суто драматичних, від трагедійних до гостро комедійних.


Створив цілий ряд сценічних образів, різних за жанром та характерами у виставах класичного та сучасного репертуару, серед яких: Федя – „Санітарний день” О.Коломійця, Вовк – „Золоте курча” В.Орлова, Гаврило –„По щучому велінню” М.Кропивницького, Максим – „Сльози божої матері” У.Самчука, Сем – „Вождь індіанців” О’Генрі, Карпо – „Кайдашева сім”я”  І.Нечуй-Левицького,  Кюре – „Пастка на самотнього чоловіка” Робера Тома, Карло – „Опера мафіозо”  В.Станілова, Коленатий – „Рецепт її молодості”   К.Чапека,  Михайло – „Украдене щастя” І.Франка, Глоріоз – „А Рим палав коханням...”  за Плавтом, Яїчниця – „Одруження” та Черевик – «Сорочинський ярмарок» М.Гоголя, Яша Буксир –  „Оперета, оперета, оперета...”, Марешаль – „Будьте здорові” П’єра Шено,  Каюс – „Фальстаф”  та  Оберон – „Сон літньої ночі” В.Шекспіра,  Дранко – «Пошились у дурні»  М.Кропивницького, Макухович – «Одкровення від Івана» А.Крима,  Михайло – «Останній строк» В.Распутіна, Лопахін – «Вишневий сад» А.Чехова, Поль Дюбар – “На щастя всім розбилась супниця” Р.Ламуре, Господар – „Дуже проста історія” М.Ладо, Мусташенко – «Закон» В.Винниченка,  Акоп – «Ханума» А.Цагарелі.

А також  - Дядя Яков – «Пані міністерша» Б.Нушича, Тоббі – «Любов по-американськи» Л.Геркена, Малюк Боббі – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха та інші...


Створені ним сценічні образи завжди мають яскраве індивідуальне забарвлення, емоційно насичені, зігріті добрим гумором, глибоко психологічні, вирізняються сценічною виразністю.


За філігранно створений образ Хереа у виставі «Калігула»  А.Камю актор визнаний переможцем на VIII Міжнародному театральному фестивалі «Класика сьогодні», в номінації «Краща чоловіча роль другого плану».


Впродовж тривалого часу  актор є постійним ведучим урядових заходів: урочистостей і  святкових концертів, державних і професійних свят які проводять область і місто, заключних  концертів митців Рівненщини в Національному палаці «Україна» в Києві. На одному з яких, з рук Президента України отримав Державну нагороду «Заслужений артист України». Член Національної спілки театральних діячів України.


Поза театром працює на декількох радіостанціях України, приймає участь в зйомках і записах на телебаченні.
Щоразу перед початком вистав голос актора заохочує вимкнути засоби мобільного зв’язку.
Про себе  Віктор Янчук каже, що він актор, який зумів знайти себе. Але попри все для нього і нині триває складний і водночас цікавий процес становлення. Адже „Вік живи – вік учись...”

Ролі у виставах


КАЛІКА З ОСТРОВА ІНІШМААН у ВІННИЦІ - Малюк Боббі
Вишневий сад - Купець Лопахін
Пані міністерша - Дядько Яків
Дуже проста історія - Господар
Калігула - Хереа
ЛЮБОВ ПО-АМЕРИКАНСЬКИ - Тоббі
На щастя всім розбилась супниця - Поль Дюбар
Ханума - Акоп
Закон - Панас Михайлович Мусташенко, професор
Одкровення від Івана - Макухович
Сон літньої ночі - Оберон
Останній строк. Мала сцена - Михайло
Тев'є (Поминальна молитва) - Федір
Украдене щастя - Михайло
Сорочинський ярмарок - Солопій Черевик ,   Хвенько
СВАТАННЯ НА ГОНЧАРІВЦІ - Йосип Скорик, одставний солдат
Пошились у дурні - Степан Дранко
Ревізор - Антон Антонович Сквозняк-Дмухановський, городничий
ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ - Ватаг на полонині
Лимерівна - Кнур Остап
ТА НЕ ОДНАКОВО МЕНІ... - Козак
Дикун. Мала сцена - Професор
Обережно! L'amour... - Клебер Карльє
Полліанна - Чилтон
БІЛА ВОРОНА - Єпископ Кошон
ВЕЧЕРЯ З ДИВАКОМ - Аршамбо
Моя професія - синьйор з вищого світу - Раймондо, кузен і опікун Ніколи
МАРУСЯ ЧУРАЙ - Гетьман Хмельницький
Моя чарівна леді - Хью Пікерінг
ЗЕМЛЯ - Івоніка Федорчук, заможний ґазда
МАРТИН БОРУЛЯ - Гервасій Гуляницький
Коза-вередуха - Дід
Білосніжка та 7 гномів - Голос чарівного дзеркала
НА ПОЛІ КРОВІ - Прочанин
ГАМЛЕТ - Привид Гамлетового батька ,   Мандрівні актори
ЗЕРНОСХОВИЩЕ - Феодосій
МАЛЕНЬКА ЧАКЛУНКА - Лісничий
ЕНЕЇДА - Еол
П'ЯТЬ ПІСЕНЬ ПОЛІССЯ - Адам
СКРУДЖ. РІЗДВЯНА ІСТОРІЯ - Дух Джейкоба Марлі
ІНТЕРВ'Ю З БОГОМ - Бог
ПОВЕРНЕННЯ - Ілль