Відомий режисер Володимир Петрів представить у Рівному свого «Гамлета»
17.04.21
Відомий режисер Володимир Петрів представить у Рівному свого «Гамлета»
17 квітня в Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі відбудеться прем’єра п’єси «Гамлет» Вільяма Шекспіра у постановці художнього керівника і директора театру Володимира Петріва.

Напередодні прем’єри журналісти поспілкувалися з режисером та виконавцями головних ролей.

ПРЯМА МОВА

Володимир ПЕТРІВ, директор і художній керівник Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру


– Для постановки ми використали найкращий, на мою думку, переклад Гамлета, авторства Юрія Андруховича. На жаль він не зможе побувати на прем’єрі, бо зараз перебуває у Відні. Але пообіцяв приїхати, одразу після повернення. Цей переклад звучить найсучасніше, прекрасна мова і думка.

Цю п’єсу знаю років з 14, бачив Висоцького в цій ролі. До Гамлета я повертався часто впродовж життя, перечитував його. Але на сцені його не можна ставити без скорочень. Зараз життя дуже динамічне і глядач не сидітиме на виставі довжиною в 7-8 годин. Люди хочуть усе мати надзвичайно швидко і зрозуміло. Тож було ще одне важливе завдання – скоротити п’єсу так аби не втратити найголовнішого, заради чого ми її ставимо.

Зробив Гамлета своїм, чи сучасний він – вирішуватиме глядач. Робив такого Гамлета, якого я відчуваю, якого уявляв, нафантазував.

Люблю сам процес створення вистави, а не саму виставу. Коли ти твориш, то ще маєш право щось змінити. Коли вона народилася, то поправляти вже нічого не потрібно, можна лише відшліфовувати. Змінювати народжене дитя вже не можна

 

Алла ЛУЦЕНКО, заслужена артистка України (Гертруда)

– Робота над «Гамлетом» була непроста. Можливо це пов’язано із епідемією чи сучасною ситуацією в країні. Було дуже важко працювати над цією роллю. Роль дуже цікава. У Гертруді проходить трансформація жінки пристрасної, яка кидає під ноги все заради своєї жаги і потім усвідомлює, що вона наробила. В кінці вона розуміє, що зруйнувала не лише своє життя, життя сина і по-суті всієї держави. Ми між собою сваримося, а рушиться держава. Боремося за дрібницю і втрачаємо при цьому найважливіше: себе і свої цінності. Вистава актуальна, бо у нас зараз схожі процеси в державі. Над своєю роллю працювала більше трьох місяців.


Іван ДАНІЛІН, актор і театральний режисер, Чернівецький народний драматичний театр (Гамлет):

– У кожного режисера свій Гамлет. Так і у Петріва. Коли я вчився в Рівному на акторському факультеті у Володимира Сніжного, то на першому курсі він просив нас у зошит записати ті ролі, які ви хотіли б зіграти. А коли станете народними артистами, то перевірите, чи багато з того списку зіграли. У мене навіть мрії такої не було. Так склалися зірки, що Володимир Юліанович запропонував цю роль мені. Гамлет – він не назовні, він усередині. Ця історія, що з ним сталася, це як хвиля, яка на тебе йде і ти можеш або пірнути на дно і чекати, або боротися із стихією. То він такий, що йде до останнього, робить те заради чого він прийшов на цей світ.

Режисер давав завдання зняти «позолоту» з образу Гамлета, зробити його звичайною людиною, уявити яке місце він би міг зайняти в сучасному світі. Що вийде – побачите завтра. 

Детальніше про постановку читайте: http://www.dramteatr.com.ua/vist/item/6049

Наталя Ниркова, газета "7 Днів"

теги: Гамлет
переглядів: 544

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку