25.01.24
Вистава Рівненського облмуздрамтеатру "Зерносховище" — серед номінантів на Шевченківську премію
Її поставили у співпраці з одеситами. Це вистава про Голодомор 1932-1933 років в Україні режисера Максима Голенка за п'єсою Наталії Ворожбит. Список номінантів на премію 2024 року в семи категоріях, які пройшли до третього туру, оголосили 23 січня.

 

За результатами , в номінації "театральне мистецтво" є два претенденти: Голенко Максим Георгійович (режисер), Заулична Юлія Ярославівна (сценографиня). Вистава "Зерносховище" за п'єсою Наталки Ворожбит Рівненського академічного українського музично-драматичного театру. Представлено ГО "Асоціація розвитку культури та мистецтва".

Уривський Іван Сергійович (режисер-постановник), Овсійчук Тетяна Володимирівна (художниця-постановниця), Богомазов Петро Дмитрович (художник-постановник), Карпенко Сусанна Євгеніївна (композиторка). Вистава "Конотопська відьма" за повістю Григорія Квітки-Основ'яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Представлено Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка.

Національна премія України імені Тараса Шевченка, або Шевченківська премія — державна нагорода України, заснована у 1961 році. Її вручають за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва. Нагороду лавреат може отримати один раз за життя. Присуджує відзнаку президент України на підставі рішення комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

У 2008 році лавреатом премії став директор Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру Володимир Петрів за головну роль Богдана Хмельницького у п'єсі "Берестечко" за п'єсою Ліни Костенко. Національну відзнаку також отримав режисер вистави Олександр Дзекун.

 "Зерносховище" у Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі поставив режисер Максим Голенко. Її прем'єра відбулася у вересні 2022 року. "Ми приступили до роботи у квітні після повномасштабного вторгнення. Вистава зародилася у ті страшні дні, але з великою любов'ю. І хочу сказати ще про автора, бо нічого не відбулося б, якби не Наталка Ворожбит. Вистава — це візуалізація хорошого, якісного тексту і багато складових: це і звук, і світло, і декорації, і бутафорія", — зазначав Суспільному директор рівненського облмуздрамтеатру Володимир Петрів.

У 2023 році "Зерносховище" визнали найкращою драматичною виставою року, за версією міжнародного журі фестивалю-премії "ГРА". Це найвища нагорода в Україні серед театралів.

Вистава про Голодомор 1932-1933 років в Україні також взяла три індивідуальні номінації — Максима Голенка визнали кращим режисером, Марка Дробота — кращим виконавцем чоловічої ролі, Станіслава Лозовського і тріо "Веремія" нагородили за краще музичне рішення вистави.

переглядів: 517

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: