У Тернополі показали провокуючу
26.09.17
У Тернополі показали провокуючу "Білу ворону" (фото)
У Тернополі триває 15 Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори.Дебют». 19 веерсня ми переглянули, переболіли неймовірну виставу – рок-оперу «Біла ворона» у постановці Рівненського академічного музично-драматичного театру.

Так, це та перша українська рок-опера, написана Юрієм Рибчинським і Геннадієм Татарченком. Ніби і відома річ з 90-их років, але це нова версія легендарного твору у живому виконанні оркестру. Я не буду розповідати історію Жанни Дарк, бо про сторічну війну всі знають. Скажу лишень, чому добрих півгодини зал не відпускав артистів зі сцени, чому співав разом з ними про свободу і завершувався вечір словами «Слава Україні»-У«Героям слава!». 

Не можна було не помітити у рівненській виставі тонкого, але свіжого і болючого обігрування теми Майдану та війни на Сході України. Мало чим наше сьогодення відрізняється від того, що було 500-600 років тому. Ми також беремо в руки каміння, щоб висловити своє незадоволення, і так само перед нами стоїть безліч питань без відповідей, так само війна рахує свій ужинок і є актуальною тема миру, звільнення з лабет сильнішого, прагнення волі. Вічним залишається і символ білої ворони - особистості, яка вирізняється поведінкою чи системою цінностей. 

Все це вловлюється дозовано і делікатно, але такі асоціації виникали, що стискалося горло і хотілося плакати від повторюваності історичних сторінок і від того, що не вчить вона нас, не засвоюємо матеріал. Просто розумієш, що це класика, і живе вона поза часом і якимись територіальними межами. Вистава - про всіх нас, про те, що проблеми рухаються за нами із сторіччя в сторіччя, а ми і досі не можемо зробити правильний вибір.

Дивує і захоплює,як гармонійно сплелося різне виконання - арія, монолог, хор, розмовні діалоги, танцювальні епізоди зі специфічною пластикою, найрізноманітніші прийоми звукового оформлення та світлові ефекти. Колоритності надавало розмаїття — від фольклору і бароко до джазу і авангарду з блазнюватим селфі. Глядачі подивовані наскільки співучими виявилися актори Рівненського театру, з яким вони багатогранним творчим потенціалом! Захоплювало у виставі чітке ліричне прочитання лінії кохання, що поблякло перед місією провідника народу, натомість виросла патріотична лінія , бажання головної героїні з натовпу зробити народ. Зворушливо виспівана тема продажності і зради, втілена в аукціонах, на яких то Жанну продають, то її душу, то ім'я, то попіл.

Не залишає враження, що ти учасник цього яскравого ритмічного шоу в дуже гарному виконанні з добротним, щирим текстом, унікальною музикою, неймовірною експресією, яка йшла від сцени з акторами. Тому їх і не відпускали так довго, а Жанну Дарк (артистка Наталія Боярська) викликали на біс. Глядачі пізнали і відчули в цій жінці символ самопожертви в ім'я любові до Батьківщини.

Виставу у 2015 році поставили запрошені до Рівного столичні гості Максим Голенко та Максим Булгаков. За ними режисура і балет. Заслужений артист України, головний диригент театру Зіновій Крет написав партитуру для оркестру.

Людмила Островська, заслужений журналіст України, театрознавець.

переглядів: 1566

Коментарі

12.12.2017 18:17 Ліза пише:
Біла ворона ...неймовірно вражає.Вітаємо маестро


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку