«Біла ворона» зробила фурор на рівненській сцені (ВІДЕО)
15.12.15
«Біла ворона» зробила фурор на рівненській сцені (ВІДЕО)
Прем’єра легендарної, створеної ще наприкінці 1980-х найпершої рок-опери українською мовою «Біла ворона» відбулася на сцені Рівненського академічного музично-драматичного театру на ура. З найбільшим, мабуть, хвилюванням вдивлявся в сцену зірковий український композитор, автор музики Геннадій Татарченко. Автор лібрето Юрій Рибчинський приїхати не зміг, хоча переказав, що просто мріяв подивитися прем’єру.

ТРК "Ритм", Павло Невесенко, Олексій Самойлов

Рок-оперу, в якій співали Леонтьєв, Гвердцителі, Малінін, Караченцев, Білоножко, Повалій, поставили в Рівному кияни: режисер Максим Голенко і балетмейстер Максим Булгаков. Вони, Геннадій Татарченко і головний режисер рівненського театру Володимир Петрів дали прес-конференцію, що закінчилася за півгодини до прем’єри.

Історію про Жанну Д’Арк, мабуть, не треба переповідати. Самопожертва в ім’я Вітчизни, звитяга, зрада й біль... Рок-опера – про це. Хоча багато хто вважає, що і про наш Майдан.

– Що є для мене «Біла ворона»? – задумався Татарченко. – Війна і мир, події, що впливають на життя людей на довгі роки… Це – тема класики. І білі ворони, яким під силу розірвати зачерствіле середовище, в якому животіють люди, теж вічна тема. Тому, мабуть, рок-опера живе і житиме: часи повторюються, і люди не міняються.

– У «Білій вороні» є лірика, історія кохання, є лінія патріотизму, і драматична зрада, – розповів Максим Булгаков. – Це все існує поза часом від століття до століття. Та люди не навчилися робити висновки з історії і знову роблять ті самі помилки. Дивіться й думайте про себе: побачте те, що вам болить.

Родзинка рівненської постановки – і те, що вперше «Білу ворону» виконують у супроводі оркестру. До речі, оркестровку музики Татарченка зробив наш диригент Зіновій Крет, і дуже вдало. А враження після прем’єри – це правдивий захват і піднесення. У виконанні рівненської трупи «Біла ворона» видовищна і драматична. І дуже актуальна. Браво!

7 Днів, Сергій СНІСАРЕНКО
переглядів: 2556

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку